ÍZcsiklandozó

Répatorta tavaszi köntösben

2025. május 03. 22:51 - ÍZcsiklandozó

img_4591-1.jpg

 

A répatorta nagyon finom sütemény, szaftos, harmonikus ízvilágú a benne lévő répától. Bizonyos zöldségek roppant finommá teszik a süteményeket, édes ízük miatt pedig némileg a hozzáadott cukor mennyiségét csökkentik.
Én nagyon szeretem a répatortát, készítettem már többször, pl.: ITT olvashattok egy másik receptet nálam) mazsolával, csokoládé darabkákkal, többféle olajos maggal (mandula, kesudió stb.) nem csak a hagyományos dióval. A krémes réteg készülhet citromos cukormázból, krémsajtból, tejszínből, joghurtból.
Én most mascarponét és tejfölt használtam a töltelékhez és a burkoláshoz, a díszítéshez pedig friss répát és kakukkfüvet. Kedvem volt kicsit pepecselni és virágos kertet varázsolni a tetejére és még az oldalára is került pár "répavirág", ha már ilyen gyönyörű tavasz van!
Látványos, de nagyon egyszerű megoldás született így, a recept pedig a következő:

 

img_4619-1.jpg

 

Hozzávalók:
A tésztához:
- 400 g sárgarépa
- 140 g liszt
- 140 g rétesliszt
- 1 cs. só
- 1 tk sütőpor
- 1 tk fahéj
- 200 g barnacukor
- 4 egész tojás
- 1 dl olaj
- 1 cs vaníliás cukor
- 1 marék mazsola
- 100 g dió


A krémhez:
- 250 g mascarpone
- 250 g tejföl
- 200 g porcukor
- 1 cs vaníliás cukor

A díszítéshez:
- 1 db sárgarépa
- pár ágacska friss kakukkfű
- kevés darabolt dió

 

Elkészítés:
A répát tisztítsuk meg, reszeljük durvára. A diót száraz serpenyőben pirítsuk meg, majd csúsztassuk hideg tányérra. A sütőt melegítsük elő 170 fokra.
A száraz hozzávalókat (liszteket, sütőport, fahéjat és a sót) keverjük el egy mély tálban.
A tojásokat üssük fel egy másik tálban, keverjük habosra a cukrokkal. majd adjuk hozzá az olajat és azzal is keverjük el.
Öntsük bele a lisztes keveréket, a mazsolát és a durvára vágott pirított diót, keverjük el jó alaposan.
Öntsük kivajazott kapcsos tortaformába, toljuk be a sütőbe és süssük 40-45 percig, amíg a beleszúrt hústű már nem ragad ha kihúzzuk a tésztából.
Rácsra téve hagyjuk teljesen kihűlni.
Amíg hűl a tészta, keverjük habosra a mascarponét a cukrokkal és a tejföllel, tegyük felhasználásig hűtőbe.
A kihűlt tortát éles késsel vágjuk félbe, a krém felével töltsük meg. Vonjuk be a krém másik felével a tetejét és csak egészen vékonyan simítsuk el az oldalán is a krémet. 
A díszítéshez tisztítsuk meg a sárgarépát, éles késsel hosszában vágjunk bele ék alakban hosszú sávokat, majd vékonyan szeleteljük fel. Így lesznek apró répavirágaink.
Darabolt dióval, kakukkfűvel és a répavirágokkal díszítsük a torta tetejét  és pár helyen akár az oldalát is.
Fogyasztásig tartsuk hűtőben.

 

img_4642-1.jpg

 

Roppant egyszerű, de nagyszerű torta.

 

img_4594-1.jpg

 

Akár nagyobb gyerekekkel is elkészíthetjük, jó móka a közös dekorálás!

 

img_4631-1.jpg

 

Ha kedveljük a citrusos ízvilágot, adhatunk reszelt citrom és narancshéjat a tésztához és pár csepp citrom levet a krémhez is. 

 

img_4645-1_1.jpg

 

 

Készítsétek el, jó étvágyat kívánok hozzá!

 

Szólj hozzá!
Címkék: Desszertek

A bejegyzés trackback címe:

https://izcsiklandozo.blog.hu/api/trackback/id/tr1618851702

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása